iq-partners-logo-mavi

Dr. ferkan Çelik

Ana SayfaEkip –  Dr. Ferkan Çelik

dr-ferkan-celik

Dr. Ferkan Çelik

Yönetim Kurulu Başkanı

İş hayatına 2005 yılında, Sinop Üniversitesinde Öğretim görevlisi olarak başladı.. 2007 yılında Endüstriyel Teknoloji ve Yüksek Öğrenimde Kalite Geliştirme, Kalite Güvencesi ve Stratejik Planlama konularında çalışmalar yaptı. Aynı zamanda AB Leonardo da Vinci Eğitim Planlama projesinde görev aldı. 2006 yılından itibaren Sanayi ve Ticaret Bakanlığında çalışma hayatına devam eden Çelik. 2008 yılında görevlendirildiği Sanayi Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürlüğünde, Avrupa Birliği İkili Mali İşbirliği projelerinin hazırlanmasında çalıştı. 2007 yılında 5593 Sayılı Kanun çerçevesinde başlatılan SAN-TEZ (Sanayi Tezleri) Programının mevzuatını ve program yürütme sistematiğinin oluşturulmasında, programın başlatılmasında aktif olarak rol aldı.

Aynı zamanda Küresel ölçekte, 33 farklı ülkede örgütlenmiş kadın liderlerin oluşturduğu IWF( International Women’s Forum)’un ve Tüm Üst Düzey Yöneticiler Derneği ya da bilinen adıyla CEO Platformu üyesidir.

Email Adresi

ferkan.celik@iqpartners.com.tr

2011 yılı Haziran ayına kadar 5593 ve 5746 Sayılı Kanun çerçevesinde başlatılan SAN-TEZ (Sanayi Tezleri) Programı, Ar-Ge Merkezleri, Rekabet Öncesi İşbirliği Projeleri ile ilgili işlemlerin yürütüldüğü şubede 32 adet San-Tez projesinin ve 80 adet Ar-Ge Merkezinin bakanlık temsilciliği yürüttü. Ferkan Çelik 2012’de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesinde göreve başladı ve burada Gönül elçileri projesi, Kadınlar için Mesleki Eğitim Projesi ve Sosyopark projesinde yer aldı 2015 yılında Yeditepe Üniversitesinde Teknopark kurucu Müdürü olarak yer alan Çelik burada teknoloji transfer ofisini kurdu.

Üniversite- sanayi işbirliklerini geliştirmek amacı ile Organize sanayi bölgeleri ile işbirliği anlaşmaları gerçekleştirdi. Ekonomi Bakanlığına hazırlanan proje ile Kök Hücre ve Gen Tedavi Mükemmeliyet Merkezi kurulumunu gerçekleştirdi. 2016 yılı şubat ayında Okan Üniversitesi Teknopark Kurucu Müdürü olarak görevlendirildi. 2018 Ocak ayından itibaren Devletteki görevinden istifa ederek IQ&PARTNERS kurulum çalışmalarına başladı, halen yönetim kurulu başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda  Teknoloji Transfer Ofisi kurulumları, teknopark kurulumları ile 150’den fazla Ar-Ge Merkezi kurulumu, 12 adet Turquality projesini başarı ile tamamladı.