iq-partners-logo-mavi

PhD(C) mehmet Akif Koç

Ana SayfaEkip –  PhD(C) Mehmet Akif Koç

Mehmet Akif Koç

PhD(C) mehmet Akif Koç

Dış Ticaret Lideri

1982 yılında doğdu. ODTÜ İktisat bölümünde lisans eğitimini tamamladı, Uluslararası Güvenlik alanında yüksek lisans yaptı. Hâlihazırda Orta Doğu Çalışmaları alanında doktora eğitimini sürdürmektedir. Orta Doğu tarihi ve jeopolitiği, Türkiye-İran ilişkileri, İran dış politikası ve kültürel hayatı, Orta Doğu’da devlet dışı aktörler, Orta Doğu’nun uluslararası ekonomi-politiği konularında akademik faaliyetlerini sürdürmektedir. Kendi telif eserleri ve editörlük çalışmalarının yanısıra; Farsça ve İngilizceden tarih, edebiyat, uluslararası ilişkiler ve hatırat türlerinde çevirileri bulunmaktadır.

Bir süre kamu hizmetinde çalışan Koç, bu süreçte Türk dış politikası Türkiye-AB siyasi ve teknik ilişkileri, Türkiye’nin Kıbrıs politikası ve kamu diplomasisi alanlarında Türkiye’de ve yurt dışında hizmet verdi.

Email Adresi

ferkan.celik@iqpartners.com.tr

Halihazırda Matbuat Yayın Grubu’nun ortağı ve genel yayın yönetmeni olarak kültür yayıncılığı dünyasının içindedir. Koç ayrıca, Wigron Fuarcılık ve Dış Ticaret Ltd. Şirketi’nin sahibi olup bilhassa yurtdışı organizasyonlar ve dış ticaret alanlarında faaliyetlerini sürdürmektedir.

İyi derecede İngilizce ve Farsça bilen Koç, Perspektif ve PolitikYol haber sitelerinde düzenli olarak dış politika ve ekonomi-politik alanlarında analiz yazıları kaleme almaktadır.