iq-partners-logo-mavi

PhD(C) Merve Yıldız Özer

Ana SayfaEkipPhD(C) Merve Yıldız Özer

Merve Yıldız Özer

PhD(C) Merve Yıldız Özer

Ar-Ge ve İnovasyon Lideri

1988 İstanbul doğumlu olup, ilk ve ortaöğretimini İstanbul’da tamamlamıştır. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Biyoloji Lisans programından “Telomeraz enziminin kanser hücreleri üzerindeki etkisi” tez çalışması ile 2012 yılında mezun olmasının akabinde, yine aynı üniversitede Moleküler Biyoloji A.B.D yüksek lisans programını “Seranib-2’nin Akciğer Kanseri Hücre Dizileri Üzerindeki Sitotoksik ve Apoptotik Etkilerinin Belirlenmesi” isimli tez çalışması ile TÜBİTAK 3001 – Başlangıç Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı kapsamında destek alarak 2016 yılında başarıyla bitirmiştir. 

Email Adresi

merve.ozer@iqpartners.com.tr

Yüksek lisans öğreniminin ardından özel bir firma bünyesinde klinik araştırma koordinatörü olarak İstanbul Üniversitesi-ÇAPA Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi merkezli klinik araştırma projelerinde görev almıştır. 2018 yılında doktora öğrenimine Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Moleküler Biyoloji A.B.D.’de başlamış olup 4 yıl süresinde Hücresel Araştırma Laboratuvarı’nda yürütülmekte olan insan sağlıklı ve kanser hücre hatları üzerinde çeşitli kimyasalların sitotoksisitesi ile ilgili araştırmalarda görev almıştır. 

2022 yılında ise özel bir firma bünyesinde Ar-Ge Merkezi kurulum süreçlerinin yürütülmesi amacıyla İstanbul’a dönerek Ar-Ge Proje Uzmanı ve sonrasında sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında Ar-Ge Müdürü olarak sorumluluk üstlenmiştir. Aynı yıl Hidrobiyoloji A.B.D.’de doktora öğrenimine başlamış olup, su ürünleri atıklarından sürdürülebilir hammaddelerin elde edilmesi konulu araştırmalarını sürdürmektedir. 2023 yılından itibaren ise IQ & Partners bünyesinde çeşitli sektörlerde faaliyet göstermekte olan firmalara Ar-Ge ve Tasarım Merkezi kurulum ve sürdürülebilirlik süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermeye başlamıştır.