iq-partners-logo-mavi

Hukuk Danışmanlığı

AnasayfaHizmetlerimizHukuk Danışmanlığı

hukuk-danismanligi-1

İş hayatında her geçen gün ihtiyaçlar artıyor ve bunun sonucunda şirketler yüksek standartlarda, etkin ve hızlı danışmanlık hizmetlerine artık daha fazla ihtiyaç duyuyor. Farklı alanlarda danışmanlık hizmetlerinin tek bir kaynaktan alınması da kurumsal şirketler için daha da fazla önem taşıyor. Bu nedenle sizlere hukuk danışmanlığı hizmeti de sunuyor ve bu önemli ihtiyacınızı da IQ &PARTNERS kalitesinde karşılamanızı sağlıyoruz.

Hukuki danışmanlık yalnızca baroya kayıtlı avukatlar tarafından ve belirli bir ücret karşılığında ifa edilen hizmet şeklidir. Günümüzde firmalar ve kişiler tarafından sıklıkla başvurulan bu hizmet müvekkillerin başta parasal olmak üzere birçok konuda kayba uğramasının da önüne geçmektedir. Her sektörde olduğu gibi hukuk alanında da danışmanlık hizmetlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Danışmanlık hizmetleri veren firmalara başvurmadan atılan hukuki adımlar kişiler için ve firmalar için ciddi ölçüde para ve zaman kaybı oluşturabilmektedir. Bu noktada uzman görüşü almak azami önem taşımaktadır. Hukuk büroları içinde yapılan avukat danışma hizmetiyle mahkemelerde yapılan savunma hizmeti birbirine karıştırılmamalıdır.

Hukuk Danışmanlığı Almanın Önemi

Firmamız her türlü hukuki alanda kurumlara ve kişilere hukuk danışmanlığı ve avukatlık hizmetleri veren bir hukuk bürosudur. Hukuk büromuz ticaret hukuku ve iş hukuku başta olmak üzere baroya kayıtlı uzman avukatlarla hukuki konularda danışmanlık hizmeti vermektedir. Uzmanlık alanımız olan hukuki danışmanlık hizmetleri talebinize istinaden yazılı veya sözlü olarak karşılanmaktadır.

Hukuk alanında danışmanlık edecek olan uzman avukatlarımız müvekkillerine hukuki konularda doğru adımlar atmaları ve atılacak adımların müvekkil için doğuracağı olumlu veya olumsuz sonuçlar konusunda bilgi verirler. Bunun yanında uzmanlarımızın bir diğer görevi de görevi bir hukuk danışmanı olarak müvekkilinin gereksiz davalara girerek zaman kaybı ve maddi zarara uğramasının önüne geçmektir. Avukatlarımız uzman oldukları çalışma alanlarına göre danışmanlık vermektedir.

Şirketler İçin Hukuk Danışmanlığı Hizmeti ve Kapsamı

Kurumsal şirketlerin tam ya da kısmi bölünme süreçlerinin de belirli yasa ve yönetmelikler doğrultusunda yapılması gerekiyor. Bununla birlikte tür değişiklikleri ve tasfiye alanlarında da hukuk danışmanlığı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Şirketlerin kuruluş aşaması, şube açma aşamaları ve irtibat bürosu kurulması gibi aşamalarda ilgili yasalar gereği yapılması gerekenleri sizlerle paylaşıyor, bu süreçleri sorunsuz bir şekilde tamamlamanıza yardımcı oluyoruz.

Genel kurul organizasyonları ya da vergi davaları gibi her şirket için son derece önemli olan konularda da rotanızı IQ& PARTNERS yönüne çevirebilirsiniz. Vergi hukuku, sözleşmeler hukuku ya da sözleşme analizleri, değerlendirmeleri alanlarında da hizmet sunduğumuzu belirtmek isteriz. Her türlü hukuki inceleme ve raporlama aşamasında bizden yardım alabilir, hukuk danışmanlığı hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Üstelik hangi sektörde ne tür faaliyetlerde bulunduğunuz bizim için önemli değil. Her sektöre yönelik danışmanlık hizmeti sunmaktayız.

Özellikle iş hukuku uyuşmazlıkları hemen her şirketin en sık karşılaştığı hukuki sorunların başında geliyor. Hukuki anlamda usule uygun bir şekilde uyuşmazlık sorunlarının çözülmesi alanında da profesyonel ekibimiz ile danışmanlık hizmeti sunuyoruz. İş sözleşmesi ve işçi özlük dosyasının hazırlanması, sözleşme feshindeki usuller alanında bu hizmetlerimizden siz de faydalanabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.

Hukuk Danışmanı Nedir?

Kurumlar kimi zaman ise kişiler içerisinde olduğu hukuki süreçte bilgi eksikliği ve kaynak yetersizliğinden dolayı süreci kendileri için daha zor bir hale getirirler. Hukuk danışmanının etkisi tam olarak burada görülmektedir. Hukuk danışmanı, hukuki süreçte gerekli olan tüm işi üstlenen kişilerdir.

Hukuk danışmanları icra takip, hukuki sözleşmelerin hazırlanması ve hukuki süreç danışmanlığı ile beraber süreçteki hukuki altyapı oluşturulmasını sağlamaktadır. Hukuk danışmanları, kişi veya kurumlara yeterli desteği sağlayabilmek için gerekli eğitimleri alırlar. Bu eğitimlerin akabinde ister bireysel olarak büro açarak isterse de kurumların bünyesinde çalışabilmektedir. Hukuk danışmanının yapması gerekenler kişi veya kurum ile arasında yapılan hizmet sözleşmesine göre belirlenmektedir.

Hukuk danışmanlarının görevleri şu şekilde listelenebilir;

hukuk-danismanligi-2

Hukuki her konunun açıklığa kavuşturulması ve danışmanlığını yaptığı kişiyi aydınlatması,

Herhangi bir problem yaşanmadan danışmanlık verdiği kişiye hukuki anlamda ön bilgilendirme yapılması ve oluşmadan sorunların önüne geçilmesi,

Dava, icra, şikayet ve ihlal gibi konularda hukuki yardımda bulunmak üzere takip edilmesi ve kişinin bilgilendirilmesi.

Şirket Hukuk Danışmanlığı 

Şirket hukuk danışmanlığı, şirket veya kurumların hukuki anlamdaki sorunlarının belirli bir ücret mukabilinde avukatın yazılı veya sözlü olarak verdiği hizmettir. Günümüzde herkesin bilinçlenmesi ile birlikte hukuksal problemlerle karşılaşma ihtimali de bir hayli artış göstermiştir. Fakat kimi zaman hukuksal anlamdaki problemlerde yetersiz bilgi dolayısıyla yanlış adımlar atılabilmektedir. Bu noktada yanlış adım atmamak için hukuki desteği, şirket hukuk danışmanından almak oldukça avantaj sağlayacaktır.

Şirketimiz hukuki danışmanlık konusunda hizmet vermektedir. Bu süreçte hukuksal problemlerin nasıl çözüleceği, ne adımlar atılması gerektiği, bu süreçte olumlu ve olumsuz yönlerinin nasıl yönetileceği gibi konular ele alınarak danışmanlık yaptığımız firmayı bilgilendirmekteyiz. Bu sayede hukuki süreci çok daha hızlı, güvenli ve olumlu bir şekilde atlatmanıza imkan yaratıyoruz.

Hukuki danışmanlık yalnızca hukuki sorunlar olduğunda alınması yerine her zaman alınmalıdır. Bu sayede hukuki problemlerin yaşanması ihtimali bir hayli düşer. Hukuk danışmanlığı hizmeti ile hukuki sorun yaratacak problemler önceden tespit edilerek firma veya kurum uyarılır ve gerekli düzenlemeler daha problem yaratmadan düzenlenir. Buna bağlı olarak şirket hukuk danışmanlığı firmaların her zaman alması gerek bir hizmettir.