iq-partners-logo-mavi

İş ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı

AnasayfaHizmetlerimizİş ve Sosyal Güvenlik Danışmanlığı

Günümüzde hedef ve stratejilerinize uygun nitelikli çalışanı olmayan bir firmanın rakiplerine karşı ayakta kalması olası değildir. Bu durumu insan kaynağını etkili ve verimli bir şekilde yönetmek olarak özetleyebiliriz. İnsan Kaynaklarını yönetmenin kurumsal açıdan en riskli ve şirkete maliyetli kısmı ise Bordro ve Sosyal Güvenlik süreçleridir. Sizler için karmaşık ve maliyetli olan bu süreçleri yönetebilmek için profesyonel bir yardım gerekebilir. İşte bu süreçlerde ülkemizdeki en geniş kapsamlı ve tecrübeli uzman kadrosuyla sizlere hizmet vermekteyiz.

MEVZUATA UYGUNLUK DENETİMİ

Müşterilerimizin İş ve Sosyal Güvenlik denetimine tabi olan tüm kurumsal iş süreçlerinde sizin vergisel ve bordrolama uygulamalarınızı denetliyor, uygunsuzlukları ve olası riskli durumları size raporluyoruz. Bunların düzeltilmesi konusunda gerekli tüm danışmanlık hizmetlerini vererek iş ve sosyal güvenlik süreçlerinizin sağlıklı ve doğru bir şekilde yürütülmesine destek oluyoruz.

SGK Teşvik Danışmanlığı ve Bütünleşik SGK Teşvik Hesaplamaları

İş ortaklarımızın tüm SGK teşvikleri açısından durumlarını analiz ederek ve gerekli SGK Teşvik hesaplamalarını otomasyon ile hatasız gerçekleştiriyoruz. Her ay değişkenlik gösteren, en yüksek kişi bazlı teşvik raporları oluşturarak sıfır hata kurgusu ve en yüksek kazanç algoritmasıyla yazılan programı ile müşterilerine hızlı, güvenilir ve doğru sonuçları, hiçbir iş yükü olmaksızın sunulmaktadır.

Hızlı ve Güvenilir Raporlama

Teşviklerde En Yüksek Kazanç

Hatasız Teşvik Hesaplama

Dijital Teşvik Yönetimi

İşbaşı Eğitim Programı Danışmanlığı ve İŞKUR Teşvikleri

İşbaşı Eğitim Programı (İEP), işe alınacak her yeni personel için maaş ve SGK ödeme sorumluluğunu devletin finanse ettiği bir sistemle; her bir personelde aylık en az 11.759,40 TL tutarındaki maliyetten tasarruf edilen bir teşvik türüdür.

İşbaşı Eğitim Programı (İEP) ile işverenler, programa katılan kişileri işbaşında görür; meslek becerilerini gözlemleme şansına sahip olurlar. Program süresince işverenlerin herhangi bir maddi yükümlülüğünün olmaması, maliyet avantajını da beraberinde getirmektedir. İşverenler, hiçbir harcama yapmadan nitelikli iş gücü ile çalışma imkânı bulmaktadır.

İEP ile elde edilen tasarruf sonrası personel, yürürlükte olan SGK teşvik kanun türlerinin en az birinden yararlandırılır ve tasarrufun devamlılığı ile bütünleşik bir kazanç sağlanır.

İşbaşı Eğitim Programından Kimler Faydalanabilir?

15 yaşından büyük ve son 1 aydır işsiz kişiler

İşverenin birinci/ikinci derece yakını olmayanlar

Son 3 ay içinde ilgili şirkette çalışmamış kişiler

Emekli olmayan herkes İşbaşı Eğitim Programından faydalanabilir

Mesleki Eğitim Merkezi ve Ustalık Telafi Çerçeve Öğretim Programları

IQ&PARTNERS teşvik hizmetleri konusunda MEB Desteği ile geliştirilen Ustalık Telafi Programı kapsamında uçtan uca danışmanlık hizmeti vermekte, tam kapsamlı proje takip sürecini gerçekleştirmektedir.

Ustalık Telafi Programı Nedir?

1.04.2022 tarihi itibariyle duyurusu yapılan ve uygulamaya başlanan Ustalık Telafi Programı, çalışanların mesleki tecrübesini artıran ve program sonucunda ustalık belgesini almasını sağlayan süreli bir programdır.  Ustalık Telafi Programları, sektör iş birliğine dayanmaktadır. Yürütücü ve sorumlu kurum Millî Eğitim Bakanlığı’dır ve amacı, iş yerindeki pratik öğrenmenin pekiştirilmesi ve akabinde yapılacak sınavda başarılı olanlara ustalık belgesi verilmesidir. Millî Eğitim Bakanlığı’nın Ekim/2021 ayında 35 alan ve 189 dalda uygulanmasına karar verdiği ustalık telafi programları süresi en fazla 27 haftadır. Bu süre alan ve dal için belirlenen modülere değişkenlik göstermektedir. İşletme tarafından ödenecek ücretin ödeme belgeleri Mesleki Eğitim Merkezi’ne teslim edildiğinde İşsizlik Sigortası Fonu’ndan karşılanmak üzere destek verilecektir. Programa katılanlar için işverene, kişi başı, net asgari ücretin yarısı oranında 27 hafta boyunca ödeme yapılmaktadır.

Bordro Teknolojileri

IQ&PARTNERS, teşvik ve bordro süreç yapısını beraber yönetebilme kabiliyeti ile teşvik hesaplamalarını bordro süreci içinde yürütmekte ve teşvik kazancı ile kendini finanse eden bir bordro hizmeti sunmaktadır. Bordro hizmetine geçiş yapan müşteriler özelinde eş zamanlı bordro hizmeti ile bir proje ve iş akışı planı çerçevesinde güvenli bir geçiş sağlamaktadır.

Bordro Programımız Neler Sunuyor? Bordro süreçlerini tek ekranda, kolayca ulaşılabilir şekilde arşivleme özelliğine sahiptir. Zaman ve maliyet tasarrufu sağlar. Bordro süreç yapısının analizini en doğru şekilde gerçekleştirir. KVKK uyumlu “Dijital Özlük Dosyası” oluşturur ve arşivler. Bordro programımız ile fayda odaklı, teknolojik operasyonlar yürütülür. Şirket ihtiyaçlarına göre şekillenen, esnek raporlamalar yapılır. Güçlü, proaktif, verimlilik odaklı süreç yönetimi sağlanır. 

  • Özlük Yönetimi
  • Bordro Yönetimi
  • Eğitim Yönetimi
  • İzin Yönetimi
  • Zimmet Yönetimi
  • Masraf Yönetimi
  • E-Bordro Portal
  • 360° Performans Değerlendirme