iq-partners-logo-mavi

Korozyon Kontrol ve Kaplama Muayene

AnasayfaHizmetlerimizKorozyon Kontrol ve Kaplama Muayene

Korozyon dünyadaki altyapı kazalarının önde gelen nedenlerinden biridir. Bir boru hattı veya yapı başarısız olduğunda, sonuçlar can kaybı, maddi hasar ve kirlenme açısından yıkıcı olabilir. Korozyon arızalarına karşı savaşta en güçlü silahlarından biri olarak korozyon kontrol yöntemlerini kullanmakta, saha tecrübeleri doğrultusunda araştırma, analiz ve korozyon kontrolü için pratik çözümler sunmaktayız.

korozyon-ve-kaplama-muayene

Korozyon Kontrol

Kaplama Muayene

‘’Kaplama” her zaman “Koruma” anlamına gelmez. Yanlış kaplamalarda korozyon durmayacaktır.

Kaplama işlemleri korozyona karşı ürünlerinizi korumakta yeterli olmayabilir. Yanlış kaplama malzemesi seçimi, yüzey hazırlığı, kaplama formülasyonu ve hatalı uygulama bir kaplamanın etkisini sarsar.

Kaplama Muayene sorunun zamanında tanımlanması ve kaygıların giderilmesi, ayrıntılı günlük raporlar aracılığıyla geliştirilmiş iletişim, uygunsuz çalışma izleme ve yapılan işin tam belgelenmiş tarihini içerir.

korozyon-kaplama-muayene

Kaplama seçimi kritik bir faktör olmasına rağmen, günümüzün yüksek performanslı koruyucu kaplama sistemleri uygulanması zor ve kurulumu ile ilgili değişkenleri hatasız olması gereken karmaşık malzemelerdir. Kaplama muayene müfettişi kaplama hatalarının önlenmesi yönünde yapılabilir tek ve en iyi yatırımdır.