iq-partners-logo-mavi

mali Müşavirlik

AnasayfaHizmetlerimizMali Müşavirlik

IQ&Partners vergi politikalarının oluşturulması ve vergi planlamalarının yapılması ile “Serbest Bölge – Teşvik Planlaması” ve uygulaması… Vergi Danışmanlığı gibi konularda hizmet vermektedir.

mali-musavirlik-2

Serbest Bölge-Teşvik Planlaması ve Uygulaması

Kurulacak şirketin destekleme ve teşvik haklarının belirlenmesi, belirlenen teşvik unsurlarından ve serbest bölge uygulamalarından yararlanması için gerekli izin ve belgelerin alınması, teşvik unsurlarından yararlanma ve serbest bölge faaliyetlerine ilişkin prosedürlerin ve uygulamanın anahtar teslim olarak yerine getirilmesi. 

Yabancı Sermaye ve Çalışma İzinlerinin Alınması

Yabancı yatırımcılar ile işbirliği ve ortak yatırım yapılması halinde, gerekli izinlerin alınması ve işlemlerin yapılması, kuruluş ve izinlerin anahtar teslim olarak üstlenilmesi.
Yabancı uyruklu şirketlerin Türkiye’de açacakları şubeler tescili, Şube açılması, Merkeze bağlı tali şube açılması, Türkiye vekilinin değiştirilmesi, Ünvan – Faaliyet konusu ve adres değişikliği, Şube sermayesinin artırılması, Şube tasfiyesinde çalışılmaktadır.

Ana Sözleşme Hazırlanması ve Kuruluş İşlemleri

Kurulacak şirketin faaliyetlerine ve statüsüne en uygun olan şirket nevinin belirlenmesi ve optimal bir anasözleşme hazırlanması, kuruluş işlemlerinin yürütülüp, sonuçlandırılması.